Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.10.2008 19:18:17 

Sleduj (Filmy‚Seriály‚Videa...)

Sci-fi / Fantasi

....:::IFantasyI:::.......

 
 
 
Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel / Starship Troopers 3: Marauder (2008) [[NOVÉ]]
CinemaWorld Ve třetím pokračování úspěšné série se můžete opět těšit na ohromující souboj člověka proti hmyzu! Poručík Johnny Rico (Casper Van Dien) je zpět, aby vedl svůj tým na tajnou misi, během níž má zachránit malou skupinu vojáků, kteří zůstali opuštěni na vzdálené planetě OM-1. V souboji se starými i novými brouky bude muset využít vylepšenou technologii zbraní ?Marauder?, která jako jediná může soupeřit s protistátními živly, jež operují uvnitř samotné federace. Kapitánka Lola Beck (Jolene Blalock) se zbytkem posádky zatím v nevlídných podmínkách planety OM-1 bojuje o přežití a pomalu jí dochází, že na planetě je něco ve velkém nepořádku. Brouci tentokrát disponují tajnými zbraněmi, které mohou zničit celé lidstvo. Připojte se k mobilní jednotce na jejím intergalaktickém dobrodružství, jež je nabité akcí a napětím.Pitva mimozemšťana (2006)
CinemaWorld V komediálním duchu se ubírající dokument o skandálu, který stal v roce 1995. Dva mladíci z británie, hlavně Ray Santilli, se neznámým způsobem dostali k autentické kopii filmu, ukazujícího pitvy několika těl získaných z havarovaného létajícího talíře roku 1947 v Roswellu. Jenže snímek se po tolika letech zničil a tak jim nezbylo nic jiného než vytvořit pitvu vlastní.


Fantastický mažel / Hope (2008)
Scénárista a režisér Stephen Chow (Kung Fu mela, Shaolin fotbal) uvádí okouzlující sci-fi podívanou pro celou rodinu, ve které se představuje v roli chudého dělníka, jenž celé dny a noci pracuje, aby uživil svého malého syna. Času mu na něj moc nezbývá a o to víc ho trápí, že mu nemůže pořídit jeho vysněnou hračku. S radostí mu proto místo ní přináší tajemného ?plyšáka?, kterého nalezl na místním smetišti. Z chlupatého tvora se ale záhy vyklube veselý mimozemšťan, který je schopný konat zázraky. Pro tatínka i jeho syna přichystal několik důležitých lekcí, které jim jednou provždy změní život.


Transformers (2007)
Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, ?hodných? Autobots a ?zlých? Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace?


King Kong (2005)
Režisér Peter Jackson si splnil dětský sen a natočil remake slavného klasického snímku King Kong režisérské dvojice Merian C. Cooper a Ernest B. Schoedsack z roku 1933 (jim a jejich kolegům je nová verze věnována). ? Mladá herečka Ann přijme roli ve filmu excentrického režiséra, producenta a mystifikátora Carla Denhama a spolu s filmovým štábem se vydává na tajemný Ostrov lebek. Půvabné blondýnky se zde zmocní domorodci a obětují ji vládci zdejší džungle, osmimetrovému gorilímu monstru Kongovi. Zamilovaný scenárista Jack Driscoll vyrazí spolu s filmaři a námořníky do divočiny, aby dívku zachránil. Ovšem v džungli není jen Kong, ale spousta dalších prehistorických tvorů, z nichž většina má hlad. Dívku se za cenu četných obětí podaří zachránit. Carl, chtivý slávy, s pomocí ostatních Konga omámí a dopraví do New Yorku, kde jej předvede jako světovou senzaci. Monstrum se však osvobodí a způsobí kalamitu. ? Stejně jako klasická předloha, i Jacksonův snímek se odehrává ve třicátých letech minulého století. Po zdlouhavém prologu v New Yorku se však režisér bohužel příliš vyžívá v rovněž poněkud dlouhých dramatických scénách boje o život s domorodci i s pravěkými příšerami na Ostrově lebek. Závěrečná slavná scéna, v níž monstrum na vrcholu Empire State Building odhání s půvabnou blondýnou v pracce útočící letadla jako mouchy, patří ve snímku k nejpovedenějším a digitální metodou rozpohybovaný King Kong (jehož předobrazem je ?představitel? Gluma z Pána Prstenů Andy Serkis) je nejpřesvědčivěji zahranou postavou. ? Kromě původního King Konga se v našich kinech hrála stejnojmenná aktualizovaná verze Johna Guillermina (1976) a na videu i její pokračování King Kong žije (1986).


Herkules v podsvětí / Hercules in the Underworld (1994)
Tentokrát Herkules putuje do říše mrtvých, musí zachránit vesnici, kde puká země a otvírá se jícen podsvětí.Vydává se na cestu a netuší, že bohyně Héra sleduje každý jeho krok a ohrožuje všechno, co je mu drahé. Hrdina však odhalí každou lest? 
 
 
Ghost Rider (2007)
Ghost Rider je filmovou adaptací marvelovského komiksu o motocyklovém kaskadérovi jménem Johnny Blaze (Nicolas Cage), obyčejném muži, který chce zachránit svého otce před jistou smrtí, čehož zneužije Satan a nabídne mu nevýhodnou výměnu zachrání otce, ale Blaze se bude muset stát jeho sluhou. Kaskadér se tak stane Ghost Riderem, démonem, jenž každou noc vyráží na temném hořícím motocyklu vykonávat přání vládce pekel. Jenže Blaze se dokáže Satanovi vzepřít a svou nadpřirozenou moc použije v boji proti zlu...Hvězdná brána: Archa pravdy / Stargate: The Ark of Truth (2008)
StarGate: The Arko of Truth je zakončením boje s Ori, režisér Robert C. Cooper namísto 11. řady seriálu natočil tento film ve kterém země uknočí válku s Ori pomocí Archy pravdy (the arko of truth). Flotila Oraiských křižníku se superbránou chystá napadnout Zemi. SG-1 superbránu využije ve svůj prospěch, aby se spojily s odbojem a nelezli archu, která jediná může vše ukončit. Po průletu superbránou se však objeví ještě jeden nepřítel, který vše tak trochu zkomplikuje, kdo to je vám neřeknu, koukněte na film. Film jsem viděl, z mého pohledu se jedná o docela povedené dílo, s pár pěknými zvraty. Mrzí mě pouze to, že tolik informací bylo "narváno" pouze do hodiny a půl filmu. Mrzí mě ještě jedna věc a to zakončení filmu, čekal jsem něco lepšího. Ovšem, názor si udělejte sami. Všem fandům SG to mohu jen vřele doporučit


Vikingové / The 13th Warrior (1999)
Mladý Ahmed Ibn Fahdlan si užívá díky svému prominentnímu postavení ve společnosti, dokud se nezaplete do politicky nebezpečného přátelství s mladou krásnou dívkou. Jako arabský vyslanec proto odchází do vzdálené země. Setkává se se skupinou bojovníků, kteří jsou na dobyvačné výpravě do severní země Wendol. Je ohromen vikingskými zvyky, jejich barbarskou sexualitou, ignorováním hygieny a chladnokrevnými lidskými obětmi bohům. Skepticky se tváří i na jejich popis mystického nepřítele, který přichází nečekaně z noční mlhy a odchází beze stopy. Démon je pro Vikingy tak hrozivý, že se bojí i vyslovit jeho jméno. Ahmed zjišťuje strašnou pravdu, právě on byl vybrán, aby se připojil ke dvanácti mužům, kteří budou bojovat s tímto příznačným nepřítelem...


Probuzení tmy / The Seeker: The Dark Is Rising (2007)
Třináctiletý Will Stanton (Alexander Ludwig) začíná zažívat něco víc než je pouhá puberta.Pociťuje v sobě změny,jiné než by normálně měl zažít.Začínají se okolo něj dít podivné věci,přesto má však svoje oči jen pro jednu neznámou dívku.Nemohl z ní spustit oči poslední den ve škole a už vůbec ne,když se opět setkali na vánoční slavnosti madam Greythorne (Frances Conroy).Čekalo zde na něj více překvapení,než odhalení jména neznámé dívky Maggie Barnes(Amelia Warner).Dostalo se mu odpovědi na jeho otázky,co se to s ním vlastně děje.Čekalo ho však velmi nepříjemné setkání setkáním s chodcem jenž vládne silám tmy(Jonathan Jackson).Býval by ho chodec i snad zabil,když by se tam včas neobjevili jeho ochránci.Zjištění,že je vyvoleným,jenž má nalézt během pěti dní nalézt šest znamení světla,Willa celkem zaskočí.Další drtivou ranou se pro něho stává,že krásná Maggie začne chodit s jeho starším bratrem.Nyní v sobě cítí hněv a nikdo mu nemůže pomoci.Tma na něho čím dál častěji posílá své vyděrače a on musí odolat.Hledání znamení, se pro něho stává nebezpečným, i přestože má vedle sebe své ochránce madam Greythorne,Marimana Lyona,Dawsona a George.Znamení ho volají sama a mladý Will se stává hledačem.


Eragon (2006)
Po Harrym Potterovi, Pánovi prstenů a Letopisech Narnie přichází další dobrodružné fantasy. Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene ?vyklube? dračí vejce a z něj později dračí mládě ? Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... Román Eragon se stal na knižním trhu senzací a v roce 2003 se jej během pouhých 6 měsíců prodalo přes milion výtisků. V žebříčku bestsellerů The New York Times se udržel 87 týdnů v kuse a v žebříčku bestsellerů fikce pro mladé dospělé Publisher?s Weekly strávil 21 měsíců, z nichž se 9 držel na první příčce. Román vyšel ve 37 zemích a celkem bylo vytištěno přes 2 miliony kopií. Také v České republice se kniha stala ihned po svém vydání bestsellerem. V září 2004 ji na knižní pulty uvedlo nakladatelství Fragment, a okamžitě se vyhoupla na přední příčky hitparád nejprodávanějších knih. Eragona mají do dnešního dne ve své knihovně už desítky tisíc českých čtenářů. Na jaře roku 2006 byl vydán druhý díl plánované trilogie Eldest.


Noc v muzeu / Night at the Museum (2006)
Rozvedený Larry Delay se povážlivě blíží k střednímu věku a pořád se od něho štěstí odvrací. Žádný z jeho vynálezů nedošel uznání, a tak má hluboko do kapsy. Nejvíce ho trápí, že zklamal desetiletého syna Nicka, který ho už nebere vážně. Vlastně jenom kvůli němu přijme Larry místo nočního hlídače v Přírodovědném muzeu. Myslí si, že se v práci v klidu prospí, ale to se hluboce mýlí. V muzeu je totiž po zavírací hodině víc živo než ve dne, ovšem kdyby Larrymu jeho předchůdci včas prozradili, že malé i velké exponáty ožijí, měl by je za blázny. Takto se během tří rušných nocí dosavadnímu smolaři splní jeho představa, že je opravdu předurčený k velkým činům? ? Výpravný dobrodružný snímek Shawna Levyho Noc v muzeu, natočený ve stylu trikové rodinné komedie Jumanji (1995, FP 2/96) podle knihy chorvatského ilustrátora Milana Trence, se takřka celý odehrává v muzejních prostorách. Kromě ambic pobavit, postrašit a rozesmát se snaží diváka neznalého historie či zoologie jen tak mimochodem poučit, případně zbavit mýtů některé postavy z americké historie. Digitální triky jsou kvalitní, prezidentu Teddymu Rooseveltovi v podaní Robina Williamse lze věřit, že je opravdu celý z vosku, komik Ben Stiller je tentokráte velmi umírněný a výchovné momenty nejsou příliš násilné. A protože jde o rodinný film, nezapomíná se ani na vztah otce a syna a na to, jak je pro život důležité mít správné sebevědomí, dodržovat sliby, nelámat zbytečně nad něčím hůl a držet se svých snů.


Dračí války / Di weo (2007)
"Všichni si myslí, že doba draků už je dávno pryč. Ale ve skutečnosti právě začala. Každých 500 let se narodí mladá žena. Žena která má tu moc, kterou dokáže změnit hada v nejsilnějšího draka ze všech. Dobrý had použije svou sílu na ochranu vesmíru. Zlý had použije svou sílu na zničení světa. Nyní nadešel čas, aby se duch probudil. Nyní nadešel čas, aby se splnilo jeho poslání." Tak začíná vyprávění o mladém reportéru Ethanu, který přijíždí na místo v Los Angeles, kde policie vyšetřuje příčiny obrovské brázdy v zemi. Teroristé? Plynové potrubí?. Při psaní reportáže si připomene starý příběh před 15-ti lety... Pustí se do hledání dívky Sáry, o které ví pouze, že ji je 19 let, má tetování a je narozena ve znamení draka. Takovou určitou dívku hledá i někdo jiný. Hon začíná.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek